عنوان مقاله: بررسی مفرحات و نقش آنها در تغذیه و زندگی سالم بر اساس طب ایرانی

در طب سنتی کارهای علمی بسیار گسترده ای در طول تاریخ انجام شده است. این فعالیت جنبه علمی داشته و گاها به صورت مقالات و کتابهایی منتشر شده است. در این بخش از سایت ما تصمیم داریم تعدادی از این مقالات را برای استفاده عموم منتشر کنیم. ان شاالله که مفید واقع گردد. مقالات منتشر شده تمام مقالات مستند علمی و ملی می باشند و ما هیچ تعهدی در مورد محتوای مقالات عرضه شده نداریم. مقالات به صورت پی دی اف در سایت منتشر میشوند و شما میتوانید با دانلود آن مقاله را مطالعه کنید.


 چکیده مقاله:

 زندگی نقشی رنگارنگ و پرده‌ای پر نقش‌ و نگار است که در هر پرده آن نقشی نو زده می‌شود، امّا پرده‌هایی از نقش زندگی روزمرّه امروزین:

 پرده اول: افسردگی، خستگی، دلهره، اضطراب، عصبانیت، بی‌حوصلگی، ناتوانی، کسالت، سنگینی، بی‌قراری، کم‌آوردن و بُریدن، نشاط نداشتن و حال نداشتن! واژگان آشنای امروزی است که از مرد و زن، پیر و جوان و حتی کودکان و نوجوانان، دارا و ندار، کم‌سواد و دانشمند و از همه اقشار جامعه می‌شنویم.

پرده دوم: اعتیاد یا وابستگی یا پناهندگی به مشروبات الکلی، مواد مخّدر یا روان‌گردان، فیلم‌های تخیّلی یا خشونت‌بار یا مستهجن، و … توأم با احساس بیهودگی و خستگی و نداشتن نشاط و شادابی و طراوت، داستان غم‌انگیز و سرنوشت شوم بسیاری از ابنای بشر است که ممکن است گریبانگیر هر کسی در هر موقعیت و شرایطی باشد.

پرده سوم: نشانگان خستگی مزمن (Chronic fatigue syndrome: CFS) بیماری هر یکصد تا سیصد نفر در صد هزار نفر از مردم کشورهای توسعه یافته است و زنان مبتلا دو برابر مردان هستند و بیشتر در سنین ۲۵ تا ۴۵ سالگی و البته در کودکی و سنین بالاتر نیز دیده می‌شود.اختلالات اضطرابی شایعترین بیماری روانپزشکی است که در ۱۵ تا ۲۰ درصد از مراجعات بالینی مشاهده می‌شود.افسردگی بیماری شایع قرن حاضر است که بروز آن در جوامع شهری بین مردان ۲ تا ۴ درصد و بین ۴ تا ۶ درصد در زنان می‌باشد.


دانلود مقاله: مفرحات و نقش آنها در تغذیه و زندگی سالم بر اساس طب ایرانی

سایت بانک بذر گیاهان دارویی


برای خرید بذور گیاهان دارویی با مهندس قنبری به شماره تماس ۰۹۳۸۰۶۲۶۸۲۲ و ۰۹۱۴۴۹۳۶۱۳۳ و ۰۲۱۷۷۵۲۶۷۴۲ تماس حاصل فرمایید. شرایط خرید در زیر توضیح داده شده است.


نحوه فروش: فروش به صورت نقدی می باشد. در صورتی که امکان خرید حضوری نداشته باشید میتواند با واریز مبلغ بذر و هزینه ارسال به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۲۱۹۸۹۲۷۸۴ بنام مهدی قنبری، بانک ملی و ارسال ادرس و کد پستی خود به شماره تلفن ۰۹۳۸۰۶۲۶۸۲۲ نسبت به دریافت مرسوله خود از طریق پست یا باربری منتظر بمانید.

نحوه ارسال: ارسال به صورت پشت پیشتاز و باربری می باشد.

نوع بسته بندی: بسته بندی بذور کاملا استاندارد بوده و در ظروف پلاستیکی و فلزی می باشد.

آدرس دفتر و شماره تماس بانک بذر هربال مارکت برای خرید عمده و حضوری: برخی از مشتریان تمایل دارند برای خرید به صورت حضوری اقدام کنند. این قبیل از مشتریان میتوانند با مراجعه به آدرس تهران، خیابان شریعتی، سه راه طالقانی، خیابان خواجه نصیر طوسی، ساختمان شادی، پلاک ۲۱۹، واحد نهم، طبقه پنجم با هماهنگی قبلی برای خرید تشریف بیاورند. شماره تلفن هماهنگی ۰۲۱۷۷۵۲۶۷۴۲ و ۰۹۳۸۰۶۲۶۸۲۲ می باشد. 

لیست مقالات مرتبط با طب سنتی به صورت پی دی اف

واژه گزینی برخی کلمات و اسامی مربوط به گیاهان دارویی
دلهره و اضطراب و مؤثرترین روش درمان آن
رمضان و بیماران مبتلا به سنگ مجاری ادراری از دیدگاه طب سنّتی ایران
بررسی مفرحات و نقش آنها در تغذیه و زندگی سالم بر اساس طب ایرانی
در مورد خواص گیاه دارویی بادرنجبویه
مقایسه ماءالشعیر سنتی و ماءالشعیر صنعتی
در مورد مصرف گیاه دارویی اسطوخودوس و خواص دارویی آن
در مورد خواص مصرف انگور و خواص دارویی آن
در مورد گیاه دارویی بابونه و خواص دارویی آن
پیشگیری از بوی بد دهان در روزه داران از دیدگاه طب سنّتی ایران
در مورد سیب و خواص اون
در مورد صبر زرد یا آلوئه ورا
خارشتر و ترنجبین
ابوالقاسم الزهراوی: بنیانگذار دانش جرّاحی در جهان اسلام
بابونه در متون طب سنتی ایران و اسلام
روشهای کنترل حشرات با استفاده از گیاهان دارویی در طب سنتی ایران
در مورد انواع و ترکیبات دارویی آویشن در ایران و کتب طبی
ابن سینا و نظر او در باب تاثیرپذیری نبض از عشق
, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
درباره مدیریت سایت

4 دیدگاه در بررسی مفرحات و نقش آنها در تغذیه و زندگی سالم بر اساس طب ایرانی
  1. […] بررسی مفرحات و نقش آنها در تغذیه و زندگی سالم بر اساس طب… […]


[بالا]

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *