بانک بذر هربال مارکت

 

 

سایت بانک بذر هربال مارکت جزو معدود سایت های اینترنتی و علمی در زمینه گیاهان دارویی می باشد که توانسته است اعتماد علاقمندان به گیاهان دارویی را به خود جلب کند. سایت های اینترنتی بسیار متنوعی در مورد گیاهان دارویی در ایران وجود دارند که مطالب بسیار آموزنده و موثری در خود دارند اما در زمینه کشت و کار و اصول آن سایت جامع و علمی وجود ندارد. به همین علت ما با ایجاد چنین سایتی سعی کرده ایم تا به این نیاز جامعه مخصوصا قشر تولید کننده پاسخ دهیم.

گستردگی گیاهان دارویی

گیاهان دارویی دارای زمینه های بسیار متنوعی می باشد. این زمینه هر یک دارای جزئیات بسیار زیادی می باشند. این خصوصیت باعث شده است که دانش ما در زمینه گیاهان دارویی و علوم وابسته بسیار محدود باشد. تاکنون دانشمندان و محققین بسیار زیادی در زمینه گیاهان دارویی تحقیق کرده اند که هنوز بسیار کم می باشد. تنوع و گستردگی گیاهان دارویی در کل دنیا و ایران نشان میدهد ما هنوز گام بسیار کوچکی در زمینه شناخت گیاهان دارویی برداشته ایم.

مطالعات بین المللی نشان داده است که بیش از صدها هزار گونه گیاهی در دنیا شناخته شده است. این تعداد اکنون به ۸۰۰ هزار گونه رسیده است. این در حالی است که کشور ایران دارای تنوع گیاهی بالای ۱۰ هزار گونه شناخته شده می باشد. بنابراین لزوم توجه اساسی، به گیاهان دارویی و زمینه های مرتبط به آن به شدت احساس میگردد.

بانک بذر هربال مارکت سعی دارد این فضا را بیش از پیش برای علاقمندان بشناساند در حقیقت بانک بذر هربال مارکت با انتشار تجربیات و دستاورد های خود در این زمینه راهی برای آشنایی هر بیشتر شما با گیاهان دارویی و بذر گیاهان دارویی، می باشد. زمینه های متنوعی در گیاهان دارویی شناسایی شده است. از آن جمله میتوان به ارتباط گیاهان دارویی با صنایع مختلف اشاره کرد. صنایع بسیار استراتژیک مانند صنایع داروسازی و غذایی که هر کدام یکی از مهمترین ارکان حکومتی هر کشوری می باشد. بنابراین اهمیت گیاهان دارویی بعنوان زیر بنا و مواد خام چنین صنایعی به وضوح مشخص می باشد. گاهی این اهمیت تا حدی می باشد که برای آن برنامه های مشخصی زیر نظر و نظارت حکومت نوشته و اجرا میگردد. برای مثال…

  • ایجاد معاونت در رده های بالای حکومتی
  • تخصیص اعتبارات بانکی و ردیف بودجه
  • ایجاد نمایشگاه ها و همایش های متعدد
  • ایجاد رشته گروه های مرتبط با گیاهان دارویی

بنابراین هر روز شاهد پیشرفت و افزایش بهره وری و تولید در زمینه گیاهان دارویی هستیم. اما آنچه که در بانک بذر هربال مارکت بیشتر مورد توجه قرار میگیرد، امور و اصول مربوط به کشت و کار گیاهان دارویی، بذر و نشا می باشد. اتفاقاتی که در مراحل پیش از کاشت، حین کاشت، بعد از برداشت و در بازار فروش گیاهان دارویی ممکن است رخ دهد. ما در بانک بذر هربال مارکت تمام تجربیات خود در زمین کشاورزی را برای استفاده عموم به صورت مقاله یا ویدئو در اختیار قرار میدهیم.

محتوای اصلی سایت بانک بذر هربال مارکت

سایت بانک بذر هربال مارکت دارای چندین بخش مهم می باشد. در هر کدام از این بخش ها مقالات مربوط به آن بخش ارائه شده است. این مقالات، تجربیات شخصی و مزرعه ای می باشد که از کل کشور ایران و بیشتر عزیزان تولید کننده جمع اوری شده است. آنچه که به صورت یک مقاله در هربال مارکت عرضه میگردد به کشاورز کمک میکند انتخاب درستی انجام داده و مسیر را به درستی طی کند. در واقع ما در هربال مارکت به کشاورز میگوییم در مزرعه گیاه دارویی چه کار خواهد کرد.

محتوای معرفی بذور گیاهان دارویی سایت بانک بذر هربال مارکت

از مهمترین و جذاب ترین بخش های بانک بذر گیاهان دارویی هربال مارکت، بخش آشنایی با بذور گیاهان دارویی می باشد. در این بخش ما بیش از ۳۰ نوع بذر را به صورت کاملا دقیق مورد بررسی و شناسایی قرار داده ایم و از آنها اطلاعات دقیق و کاملی آورده ایم. شما با مطالعه این اطلاعات میتوانید خرید و استفاده دقیقی از بذور گیاهان دارویی داشته باشید. عمده هدف بانک بذر گیاهان دارویی هربال مارکت، شناساندن بذور گیاهان دارویی و راهنمایی جهت خرید از هربال مارکت می باشد.

محتوای فرعی سایت بانک بذر هربال مارکت

سایت بانک بذر هربال مارکت در زمینه های دیگر که در ارتباط مستقیم با گیاهان دارویی هستند نیز فعالیت میکند. یکی از این زمینه ها طب سنتی می باشد. ما سعی میکنیم گاها برخی مقالات علمی و دقیق را از منابع داخلی و خارجی گرد آوری کرده و آن را به صورت یک مقاله کامل و با منابع دقیق در اختیار علاقمندان قرار دهیم. از دیگر فعالیت های هربال مارکت در زمینه بازار و بازاریابی گیاهان دارویی می باشد.